Forum Twierdza Metalu
Forum Bractwa Metalu - Twierdza Metalu(Forum o metalu i nie tylko)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

historyczne dowody na to że wiara chrześcijańska jest zła
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Twierdza Metalu Strona Główna -> Religia / Inne nt. wiary
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:56, 03 Lut 2010    Temat postu: historyczne dowody na to że wiara chrześcijańska jest zła

to było na jednym z profili na nk Wink bardzo ciekawe


120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych

157 r. - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty

II wiek - świety Klemens z Aleksandrii pisal, "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, ze jest kobietą".

- Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrzescijańskich, mówiąc o rewizjonistach: "przerabiali pisma święte z ich pierwotnej postaci
i usuneli wszystko, co pozwalalo im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów"

- Pomimo zakazania przez Kosciol prowadzenia jakichkolwiek dalszych badan dotyczacych pochodzenia ewangelii, uczeni wykazali, ze wszystkie cztery uznane przez kościół ewangelie zostaly przerobione i poprawione

III wiek - Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryji.óEwangelia Mateusza informuje , iz Jozef "nie zbliżał sie do Maryji, aż porodziła syna". "Zbliżenie się" oznacza w bBibli małżenskie wspólżycie.

200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi , jednocześnie będac braćmi i kapłanami przed bogiem.

220 r. - Przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.

250 r. - Wprowadzono nauke o wiecznych mękach.

312 - Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrzescijanstwo staje się jedną z religii państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie instytucji kościoła katolickiego. Początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.

321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty, na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry.

325 r. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "świętego" i "dwojce świętą" awansujac Jezusa do miana boga.Jezus z Betlejem ma zastąpić dotychczas czczonego Mitre.

330 r. - Wprowadzenie czczenia zmarlych "świętych" i ich relikwii

360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów

381r. - Do obowiazujacej dotychczas konstantynskiej "Dwojcy Swietej" cesarz Teodozjusz dołączłl trzecią osobie tzw." ducha świętego". Działo się to na soborze w Konstantynopolu

391 r.- W Aleksandrii chrześcijanie spalili najwiekszą na świecie bibliotekę, w której
przechowywano okolo 700 000 starożytnych zwojów. Zamknięto starożytne
akademie, skonczyło sie nauczanie kogokolwiek poza murami kosciołów.

431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - matka Chrystusa - zostało zastąpione na Teo Tokos - boga rodzica.

449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.

539 r. - Ustanowiono władze papieży oraz ofiarę mszy świętej

VI wiek. Chrzescijanski filozof Boethius, pisal "Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety mają dusze, a w X wieku Odo z Cluny głosił, ze "Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..."

593 r. - Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych.

600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łacine do liturgii.

715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz świętych.

726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.

- Kosciol rzymski z dziesięciu boskich przykazań usunął drugie, ktore brzmi:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie bedziesz się im kłaniał ani służył"

- Otwarlo to droge do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posągami itp .Przykazan jednak musialo pozostać dziesięć. Podzielił więc kościółl ostatnie przykazanie, mówiace o niepożądaniu ani żony, ani osła, ani wołu, na dwie części i odtąd katolicy mają też dziesięć przykazań, tak jak i żydzi.

783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.

813 r. - Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.

993. r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych.

X wiek .Cała Europa znalazla sie pod panowaniem papieży.95 procent ludności nie umialo ani czytać, ani pisać; ludzie zyli w ciemnocie i brudzie; wode uważano za szkodliwą dla zdrowia; kwitły przesądy i gusła.Załamuje się aktywnośc na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna sie mroczny okres w historii Europy.

1000 r. - Ustanowiono Uroczystosc Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwiazać problem przejmowania spadków przez ich rodziny .Przedtem duchowni mieli żony i dzieci.

1077 r. - Papież Grzegorz VII ustanowił "klątwę"

1095 r. - Papiez Urban II wezwal rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolime. Zainicjowal w ten sposob pierwsza wyprawe krzyżową.

1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisal: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp.Jedni zgineli od strzal lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni.To był prawdziwy, zdumiewający wyrok boga nakazujący, aby miejsce to wypelnione bylo krwią niewiernych."

XII wiek. Uczony i filozof, świety Tomasz z Akwinu głosił, ze zwierzęta nie maja życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz ze "przez nieodwolalny nakaz stwórcy ich życie i śmierć należą do nas".

1116 r. - Sobor Laterański ustanowił spowiedź "na ucho"

1140 r. - Ułożono i przyjęto 7 sakramentów świętych.

1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja.Słudzy kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie jakie błly budowane w XX wieku przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane byly przez chrześcijańską inkwizycje.

"Encyklopedia katolicka" twierdzi , ze inkwizycja "dużo zdziałała dla cywilizacji".

1204 r. - Papież Innocenty III wysłał armie krzyżowców do Konstantynopola: Żołnierze Chrystusa zdobyli Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i mordując mieszkanców. Nastepnie plądrują i pala miasto. Wedlug relacji kronikarza Geoffrey'a Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia świata, nie wywieziono z miasta tylu bogactw.

1208 r. - Innocenty III zaoferowal każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, równiez ziemie i majątek heretyków i ich sprzymierzeńców, rozpoczęła się Krucjata Albigenska, której celem bylo wymordowanie katarów. Szacuje sie, ze Krucjata Albigezjanska pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko katarów, ale dotknela wieksza część populacji południowej Francji.

- Przeor, dowodzący wojskami krucjaty, gdy mu sie skarżono, ze trudno jest odróznić wiernych od heretyków, odpowiedzial: "Zabijąc wszystkich. Bóg ich odrózni".

1229 r. - Papiez Grzegorz IX zakazal czytania Biblii pod sankcją kar inkwizycyjnych.

1231 r. - Nakaz papieski zalecal palenie heretyków na stosie. Pod wzgledem technicznym pozwalalo to uniknac rozpryskiwania sie krwi.

1244 r. - Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nie oszczedzano mezów ze wzgledu na ich zony, ani zon ze wzgledu na meza, ani tez rodziców ze wzgledu na dzieci. "Wyrok nie powinien byc lagodzony ze wzgledu na chorobe czy podeszly wiek . Kazdy wyrok powinien obejmowac biczowanie."

1252 r. - Tortury zostaja prawnie dozwolone przez Kosciól (zostaly usankcjonowane przez
papieza Innocentego IV)

- Tortury obejmowaly : Lamanie na kole, wieszanie za rece z ciezarami u nóg, sciskanie czulych czesci ciala, sadzanie na rozzarzonych weglach lub zelazie, wylamywanie stawów, gotowanie zywcem itp. Byla to "ludzka" - jak zapewnia kosciól - metoda badan

1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedna postacia.

1264 r. - Ustanowiono uroczystosc Bozego Ciala

1275 r. - Pojawily sie dyskusje na temat placenia daniny.W odpowiedzi papiez ekskomunikowal cale miasto, Florencje.

XIV wiek - Wybucha epidemia czarnej smierci, Kosciól wyjasnial, ze wine za ten stan rzeczy ponosza Zydzi, zachecajac przy tym do napasci na nich

1311 r. - Papiez Klemens V jako pierwszy ukoronowal sie potrojna korona wladcy

1326 r. - Niezgodnosc przesadnie bogatej organizacji Kosciola z gloszonymi
przez nia ideami Jezusa Chrystusa ,doprowadzila do ogloszenia bulli papieskiej Cum inter nonnullos, w której uwazano za herezje twierdzenia, jakoby Jezus i Jego apostolowie nie posiadali zadnej wlasnosci
w postaci dobr materialnych.

1377 r. - Robert z Genewy wynajal bande najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na Cessne. Przez trzy dni i noce, poczawszy od 3 lutego 1377 roku, przy zamknietych bramach miasta, zolnierze dokonali rzezi jego mieszkanców. W 1378 roku, Robert z Genewy zostal papiezem i przyjal imie Klemensa VII

1450-1750r - Okres polowania na czarownice.Straszl iwymi torturami zameczono setki tysiacy kobiet posadzanych o czary.

- Dzieci mozna bylo równiez oskarzac o czary: dziewczynki po ukonczeniu 9,5 lat, chlopców po ukonczeniu 10 lat. Mlodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznan obciazajacych rodziców. W procesach o czary brane byly pod uwage "zeznania" dwulatków

1484 r. - Papiez Innocenty VIII oficjalnie nakazal palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten byl praktykowany przez trwajacy setki lat okres polowan na czarownice.

- Wiara, ze zwierzeta sa posrednikami diabla, doprowadzila do zalamania sie naturalnej kontroli liczebnosci populacji gryzoni. Celem ataku gorliwych chrzescijan najczesciej byly koty, wilki,weze, lisy,i biale koguty. Poniewaz wiele z tych zwierzat polowalo na
roznoszace choroby gryzonie, ich eliminacja wzmogla wybuchy epidemii

1492 r. - Kolumb odkryl Ameryke.Inkwizycja szybko postepuje sladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócic sie na wiare chrzescijanska, palono na stosach.

1493 r. - Bulla papieska uprawomocnila deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Poludniowej, które odmówily przyjecia chrzescijanstwa.

- Kobiety i mezczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim miesem i cwiartowanymi zywcem indianskimi niemowletami. Wbijano ciezarne kobiety na pale, przywiazywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwalcono, ucinano rece, nosy, wargi, piersi.

- Jezuita José de Anchieta twierdzil: `Miecz i zelazny pret to najlepsi kaznodzieje' . Tego oto barbarzynce, Jan Pawel II beatyfikowal w 1980 r., nazywajac go `apostolem Brazylii, wzorem dla calej generacji misjonarzy'.

- Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, zylo tam okolo 11 milionów Indian, a po stu latach juz tylko póltora miliona.Slowo Boze zawiezione w tamte rejony `pieknie zaowocowalo' .

- "Papiez tysiaclecia J.P.II' podczas pobytu na tamtych ziemiach mowil o "zwyciestwie fundamentalnych praw czlowieka' i `dziele ewangelizacji i pokoju "

1563 r. - Ustalono, ze tradycja Kosciola jest wazniejszym zrodlem objawienia od Slowa Bozego.

1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwa Dnia Swietego Bartlomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papiez Grzegorz XIII napisal potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy sie razem z toba, ze z Boska pomoca uwolniles swiat od tych podlych heretyków"

1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubran z "krótkimi rekawami, gdyz moglyby zostac odsloniete nagie ramiona". Chrzescijanie zaczeli uwazac, ze wszystko, co zwraca uwage na swiat fizyczny jest bezbozne.

- Galileusz probuje rozpowszechniac teorie heliocentryczna. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycje.

- Poglady swietego Augustyna odzwierciedlaly "naukowe" podejscie Kosciola do swiata:
"Jest to niemozliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali sie ludzie,
gdyz w Pismie Swietym nie ma wzmianki o takim rodzie wsrod potomkow Adama."

1852 r. - Wprowadzono nabozenstwo majowe do N. M. P.

1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczeciu N.M.P.

1855 r. - Sprzeciw Kosciola wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kosciol glosil iz "wolnosc to bluznierstwo, wolnosc to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolnosc to mówienie klamstw w imie Boga". Wczesniej ,do Kongresu Stanów Zjednoczonych kosciól wniósl projekt ustawy zabraniajacej wydobywania z lona ziemi ropy naftowej, która Bóg tam umiescil, aby czarci w piekle mieli czym pod kotlami palic

1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylnosci papieza.

- Poczatek XX wieku. - Papiez Leon XIII nadal udowadnia, ze najwyzsza kara daje sie uzasadnic nastepujaco: "Kara smierci jest niezbednym i skutecznym srodkiem dla osiagniecia celu
Kosciola, gdy buntownicy wystapia przeciw niemu i narusza jednosc duchowa"

1917 r. - Tortury byly prawnie dozwolone przez Kosciol od roku 1252, w którym zostaly usankcjonowane przez papieza Innocentego IV, az do roku 1917, w którym to zaczal obowiazywac nowy Codex Juris Canonici

1950 r. - W petycji do Watykanu, katolicy prosza o dogmatyzacje fizycznego wniebowziecia Maryi.W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzieciu N. M. P.( w Ewangeliach nie ma slowa o tym).

1965 r. Dopiero w 1965 roku Kosciól rzymskokatolicki uniewaznil potepienie Galileusza.

1977 r.- Papiez Pawel VI wyjasnia, ze kobieta ma zakazany wstep do stanu duchownego, "Poniewaz nasz Pan byl mezczyzna"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Matiel
Zbawiony
ZbawionyDołączył: 23 Mar 2009
Posty: 877
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Przasnysz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:22, 04 Lut 2010    Temat postu:

tam jest fragment o 10 przykazaniach. Piszesz że drugie usunęli. A przeczytaj je dokładnie.. to właściwie to samo co "nie bedziesz miał bogów cudzych przede mną" tyle że rozwlekle:P więc FAIL Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:39, 04 Lut 2010    Temat postu:

a) ja tego nie pisałem Wink
b) usunięto to przykazanie o czczeniu obrazów z powodu czczenia ich Wink a to nie to samo co przykazanie obecne


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Matiel
Zbawiony
ZbawionyDołączył: 23 Mar 2009
Posty: 877
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Przasnysz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 1:04, 05 Lut 2010    Temat postu:

no nie pisałeś ale przekleiłeś Wink a usunięto nie przykazania a jego część więc liczba nadal się zgadza. I wcale nie rozdzielono tych dwóch ostatnich. Zresztą to w sumie nie jest takie ważne :p

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 1:22, 05 Lut 2010    Temat postu:

nie prze kleiłem ale przykleiłem ,nie wymyślaj słabych argumentach by byle się mnie czepiać Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Psychofreak
Prawdziwy Wyznawca
Prawdziwy WyznawcaDołączył: 06 Lis 2009
Posty: 325
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:15, 05 Lut 2010    Temat postu:

To nie WIARA jest zła, tylko LUDZIE są źli, chyba już to kiedyś tłumaczyłem Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Matiel
Zbawiony
ZbawionyDołączył: 23 Mar 2009
Posty: 877
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Przasnysz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:00, 05 Lut 2010    Temat postu:

włąsciwie to te wszystkie rzeczy w twoim poście bael jak dla mnie nie ukazują zła Kościoła i wiary a jedynie jego zmiany Razz w końcu jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo się mylić? Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Polon
Prawdziwy Wyznawca
Prawdziwy WyznawcaDołączył: 01 Mar 2009
Posty: 475
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:03, 06 Lut 2010    Temat postu: Re: historyczne dowody na to że wiara chrześcijańska jest z

bael napisał:

312 - Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrzescijanstwo staje się jedną z religii państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie instytucji kościoła katolickiego. Początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.

Co to za wierutna bzdura? Bitwa przy moście mulwijskim nie miała żadnego wpływu na jakikolwiek początek prześladowania niechrześcijan. Co więcej dopiero w rok później, w 313, zostają zniesione przepisy o prześladowaniu chrześcijan! Właśnie 313 roku powstaje tzw. edykt mediolański (w rzeczywistości raczej zwykły list okólny) wprowadzający TOLERANCJĘ dla chrześcijaństwa, a nie ustanawiający je religią państwową. Konstantyn do śmierci pozostał poganinem, czcicielem Mitry. Ochrzcił się na łożu śmierci w celach czysto propagandowych (chciał zostać świętym). Co więcej po jego śmierci senat rzymski zaliczył go w poczet rzymskich bogów. Nie było wówczas mowy o jakimkolwiek prześladowaniu pogan.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:21, 06 Lut 2010    Temat postu:

kłuć się z tym co to pisał ;p

taa on tak się zwał poganinem ale tak naprawdę był chrześcijańskim fanatykiem Wink

zerknij tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Polon
Prawdziwy Wyznawca
Prawdziwy WyznawcaDołączył: 01 Mar 2009
Posty: 475
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:56, 06 Lut 2010    Temat postu:

Ja proponuję jednak zajrzeć do poważniejszej literatury ;p Autor tego artykułu manipuluje źródłami rzucając wyrwane z kontekstu cytaty i przeinaczając fakty.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
heavyman
Wierzący
WierzącyDołączył: 21 Sty 2010
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: RYPIN
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:28, 06 Lut 2010    Temat postu:

Smile Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad ja uznaja satanizm Evil or Very Mad Twisted Evil Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:55, 06 Lut 2010    Temat postu:

Polon napisał:
Ja proponuję jednak zajrzeć do poważniejszej literatury ;p Autor tego artykułu manipuluje źródłami rzucając wyrwane z kontekstu cytaty i przeinaczając fakty.nie sądzę,ludzie z racjonalista.pl są ludźmi na właściwym miejscu,może piszesz tak bo boisz się prawdy he? Wink nie sięgam do literatur gdzie chrześcijaństwo jest propagowane na prawo i lewo ( a miałem styczność z wieloma takimi literaturami )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Polon
Prawdziwy Wyznawca
Prawdziwy WyznawcaDołączył: 01 Mar 2009
Posty: 475
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 21:12, 06 Lut 2010    Temat postu:

Czego się mam bać? Historia starożytnego Rzymu to mój konik, przeczytałem setki książek na ten temat i co najmniej kilkanaście na temat Konstantyna. Poza tym nie uważam, żeby twierdzenie iż Konstantyn był poganinem było propagowaniem chrześcijaństwa.
Co do portalu nie wypowiadam się, natomiast sam artykuł jest tendencyjny i kłamliwy. Imputowanie Konstantynowi wszczynania "wojen krzyżowych" i robienie z niego chorego sadysty to po prostu jawne kłamstwo. Zwłaszcza, że jedyne wojny jakie toczył za swego panowania to wojna z współcesarzem Licyniuszem (który nota bene był autorem edyktu o tolerancji dla chrześcijan), oraz walki z Gotami którzy najeżdżali Imperium w tamtym okresie.
Dalej - uroczystości powstania miast Konstynopola w roku 330 prowadził z rozkazu Konstatyna filozof Sopater - POGANIN!!! Same uroczystości również były czysto pogańskie.
Co do jego relacji z chrześcijaństwem to w owym okresie chrześcijan było już bardzo wielu, więc logicznym jest że wykorzystał to dla wzmocnienia swojej władzy i uzależnił od siebie kościelne władze. Nie zmienia to faktu, że aż do śmierci nie bardzo go sprawy wiary interesowały, dość wspomnieć że ochrzczony został przez arianina, czyli heretyka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:02, 07 Lut 2010    Temat postu:

skoro zwałeś się mianem rodzimowiercy czemu bronisz zaciekle chrześcijaństwa?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Intria
Najwyższy kapłan(Admin)
Najwyższy kapłan(Admin)Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2020
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Płock
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:51, 07 Lut 2010    Temat postu:

bael napisał:
skoro zwałeś się mianem rodzimowiercy czemu bronisz zaciekle chrześcijaństwa?

A czemu nie? Religia jak każda inna, to, że ktoś wyznaje inną wiarę nie znaczy, że tę ma nienawidzić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Polon
Prawdziwy Wyznawca
Prawdziwy WyznawcaDołączył: 01 Mar 2009
Posty: 475
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:55, 07 Lut 2010    Temat postu:

bael napisał:
skoro zwałeś się mianem rodzimowiercy czemu bronisz zaciekle chrześcijaństwa?


Nie widzę, żebym gdziekolwiek bronił chrześcijaństwa, ktoś tu chyba popada w paranoję Smile Bronię prawdy historycznej, bo jest historykiem i tyle.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ali
Wyznawca
WyznawcaDołączył: 06 Maj 2009
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Brzeszcze
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:39, 26 Lut 2010    Temat postu:

Nie chciało mi się czytać tego wszystkiego...

Ale pewne rzeczy wiem (wiem od osoby której bym uwierzył we wszystko)!

To moja ciotka po teologi i po wielu rozmowach z księżami.
1. Post. Ustalono go na piątek dla szlachty! W owych czasach szlachta była spasła i gruba więc kościół zareagował i mam post który już jest zniesiony od ostatniego soboru. Nie ogłoszono tego z powodu wiadomej bulwersacji starszych ludzi Smile
2. Biblia to już nie od ciotki wiem ale od równie ufnego źródła. Została tyle razy tak "ztegowana" (nie mogę sobie przypomnieć słowa o_O) że w obecnej jest zaledwie 1% szczerej prawdy.

Z góry przepraszam za błędy... Very Happy

Co wy o tym sądzicie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bael
Admin technicznyDołączył: 09 Lip 2009
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z daleka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:11, 07 Mar 2010    Temat postu:

Intria napisał:
bael napisał:
skoro zwałeś się mianem rodzimowiercy czemu bronisz zaciekle chrześcijaństwa?

A czemu nie? Religia jak każda inna, to, że ktoś wyznaje inną wiarę nie znaczy, że tę ma nienawidzić.nie bądźcie hipochondrykami Wink ja nie nienawidzę ale ukazuje brudne sprawki religii, dzisiejsza Polska to Barok połączony z romantyzmem Wink

To powiedz mi dlaczego islamiści nienawidzą się z chrześcijanami? a żydzi z islamistami itp?

poza tym co to za rodzimowierca skoro nie broni własnych korzeni ale tych co zabili naszą pradawną religię ustanawiając chrześcijaństwo głównie z politycznych aspektów?


Czemu chrześcijanie tak strasznie boją się dystansu wobec siebie,oraz krytycznych tez na podstawie racjonalnych dowodów?


Odpowiedź brzmi: człowiek szybko wchłania urojenia,bo myśli że pozostanie "poza"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Twierdza Metalu Strona Główna -> Religia / Inne nt. wiary Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin